Merhaba hayatımda gördüğüm insan Mustafa Karakan . Benim Bel ağrım vardı, sayın hocam sayesinde hiçbir Ağrım kalmadı. Herşey için çok ama çok teşekkür ederim. Ekip arkdaşlarımıza güler yüzleri için çok teşekkür ederim

Bel fitığı rahatsızlığımdan dolayı yürümekte, hareket etmekte oldukça zorlanıyordum. Mustafa Bey’den randevu almak için asistanını aradiğımda benden muayeneye gelirken diş filmimi istemesi çok tuhafıma gitmişti. Randevuya geldiğimde doktoru gormeden asistan Ayşe hanım uzun bir süre GBT’nize bakıyor:)) Yani çocukluktan itibaren gecirdiğiniz tüm hastalık, kaza vs sorguluyor ve not alıyor. Herhangi bir özel hastanede doktora gittiğinizde 10 dk. dolunca “size ayrılan süre bitti” psikolojisini hissettiriyorlar. Bu açıdan burada müşteri değil hasta olduğunuzu hissediyorsunuz. Mustafa beyin muayenede diş gıcırdatma ve daha önce geçirdiğim rahatsızlıkları önemsemesi ve doğuştan solak (sonradan sağlak) olduğumu tespit etmesi enteresandı. Modern tıpbın hastalığın sonuçlarını bir süreliğine görünmez, hissedilmez kılan geçici bir tedavi yöntemi yerine gerçek sebeplerini bulma ve komple bir tedavi uygulaması onu ve yaklaşımını farklı ve ilginç kılıyor. 5 seans tedavi olduktan sonra 3-4 ay sonra da tekrar 1 seans tedavi oldum. Arada ufak çaplı ağrılar olsa da eskiye oranla gayet iyi durumdayım. Daha da iyi olacağıma inanıyorum. Doktor beyin verdiği bazı egzersizler var. Bu egzersizleri aksatmamak gerek. Zira bir dahaki görüşmede veye telefon açtiğınızda ilk olarak “egzersizlere devam ediyor musunuz” diye soruyorlar. Hocam, size ve ekibinize çok teşekkür ediyorum.

Bir şeyi yanlış yerde aramak aslinda o seyi hic aramamaktir derler. Biz Mustafa Karakan ile tanışınca hem neyi kaybettigimizi hem de nerede aramamizin gerektiginin farkina vardik. Kendisinin tabiriyle ‘sadece bir vesile’ degil asayişlarimizin sonunda bulduğumuz dogru da bir vesile idi. Yillardir süren fibromiyalji agrilarimin bagirsak mantarindan kaynaklandigini ve hayatımizda hangi alışkanlıkları degistirmemiz gerektiğinin farkina vardık. En azından bunun ‘öğrenilmis bir caresizlik’ olamayacağını, aşılabileceğini öğrendik. Bunun icin gerek Mustafa Hoca’ya gerekse samimiyetle koşturan tüm ekibe teşekkürü borc bildik.

Oğlum 10 yaşında 1 yıl öncesine kadar her gece idrar kaçırma problemi vardı. Mustafa beyin tedavi sonrasında bu şikayetinden yanı sıra konsantrasyon dağınıklığı da rahatladı. Ne şikayetiniz olursa olsun mutlaka Mustafa beye uğramanız gerekiyor. Mustafa beye çok teşekkür ederim. Oğlumun kendine güveni geldi.

2 senedir devam eden bir diz ağrısı yaşadım.hem ödem oluştu hem de yürümemi zorlaştıran bir durumdu.Doktorlar doku içinde sıvı birikimi dediler, ameliyat oldum fakat henüz bir yılı doldurmadan tekrarladı.Tavsiye üzerine Mustafa hocamla tanıştım.3 seanstan sonra iyileştim.Yasam kalitem arttı.Allah razı olsun Mustafa hocam ve güler yüzlü çalışanlarından.Hersey için teşekkür ederim

Merhabalar, ben 35 yaşında ankilozan spondilit hastasıyım diyerek başlayayım. Yaklaşık 18 yaşımdan beri bu hastalıkla mücadele ediyorum. İlk zamanlar belimde tutulmayla başladı zamanla artarak devam etti yıllar geçtikçe üstüne bir çok hastalık eklendi zamanla doğrulamamaya ve rutin işlerimi yapamama başladım. Geceleri uyku problemi yaşıyordum hep ağrıyla uyanıyordum süreklilik gösteren kabızlığım sürekli ilaca bağlı olarak tedavi ettirdiğim troid sorunum, aşırı diş sıkma problemi, dökülmüş saçlar ve kaşlar, sürekli halsizlik. Farklı şehirlerde çok doktora gittim bir türlü teşhis konulamadı dolayısıyla neyin tedavi edileceğini bilemediler. Aşırı zayıf bir vücut ve yavaş yavaş görüntüsü bozulmaya başlayan bir omurga vardı artık hayatımda. Ve bir gün bir tavsiye üzerine ağrı merk kliniğinde Mustafa Karakan’la tanıştım ama her şeyin bu kadar değişeceği ümidi yoktu. Mustafa beyin enterasan muayene yöntemiyle tanışma şerefine nail oldumve o gün ben seni iyileştireceğim dedi bana. Haftada bir gün olarak nöralterapi, cgf, kök hücre tedavisi, ozon tedavisi, çeşitli serum ve viamin takviyeleri, kolon temizleme ve daha birçok yöntem… sırayla zamanla ve sabırla 7 ayın sonunda düzelmeye başladım, tedavim boyunca hiçbir kimyasal ilaç kullanmadım bol vitamin takviyeleri ve egzersizler yardımcım oldu, hastalık bana değil ben hastalığa hükmetmeye başladım. Düzelmeler oldukça tedavi aralıklarım uzamaya başladı bu uzayan sürelerde artık ciddi problemler yaşamıyor ve rutin işlerimi yapabiliyordum. İlk gittiğim zaman mustafa hoca senin hayatını değiştireceği demişti öyle de oldu iyileştim ve hayatımdaki mesleğe atandım. Sanırım beynimi de tedavi etmişler. Halbuki ankilozan kronik bir hastalık ve hep bununla yaşamamız gerekiyor ama çok önemli bir nokta var her kronik hastalığı alt eden bir kahraman varmış. Ankilozanın aslında insanda başaramama, değersizlik, yetersizlik gibi duyguların bilinçaltında oluşmasıyla tetiklendiğini düşünüyorum. Bu anlamda mustafa bey bana çok şey kattı. 3 yıl geçti iyi durumdayım belim sürekli ağrımıyor artık tanıyorum ağrıdan neden geldiğini ved nasıl gitmesi gerektiğini çözdüm. Troidlerim düzeldi ilaç kullanmıyorum kabızlık sorunum bitti ki olsada diş sıkma nasıl çözeceğimi bana öğrettiler klinikte. Çok güzel saçlarım ve kaşlarım var artık biraz uzun bir yorum oldu ama bu yorumu okuyanlara sn bir şey söylemek istiyorum eğer bir hastalığınız varsa bunu anlayan bilen tanımlayan doktor bulmak çok önemli. Dilerim benim gibi sıkıntıları olan insanların yolları tez zamanda mustafa beyle kesişir. Bu süreçle emeği geçen doktoruma ve güler yüzlü ekibine minnettarım. Hepinizi çok seviyorum

22 yaşında DVT- Derin Ven Trombozu hastasıyım Mustafa beye geldiğimde tedavilerime rağmen ciddi bacak ağrılarım vardı. Hastalığımın oluşmasında neden olan rahatsızlıklarımı tespit edip ona göre nöralterapi tedavileri uyguladı. Bilmediğim başka rahatsızlıklarımın olduğunu öğrendim ve hayat kalitemde gözle görünür iyileşmeler oldu. Mutlu ve sağlıklı bir şekilde son tedavi mi görüp ayrılıyorum. Teşekkür ederim.

Bütün ekibe ve çok değerli doktoruma öncelikle çok çok teşekkür ediyorum iyiki tanıdım sizleri.siz hayatınızda kaç defa iyiki dediniz birini tanıdığınız için bilmiyorum ama ben Mustafa beyi iyiki tanıdım ve tedavim oldu.ilk okul üçe giderken babam 4 fitikdan yatalak oldu ve Mustafa beyle tanışmamız sonucu lise son sınıfta babam ayağa kalktı ve çok şükür 9 yıldır iyi.yillar sonra benimde yolum kesişti ve benimde iki fitigim vardı.yuruyemiyordum.yanimda eşim olmadan sokağa çıkmam imkansizdi.defalarca sokakda düştüm.dugunumden 4 ay önce muayeneye gittim.4 ay sonra tedaviye başladık 7 seans sonunda eski sağlığıma çok şükür kavuştum.aslinda sadece bel fıtığı değildi ufak ufak bir çok rahatsızlık vardı en önemlisi şekerim düşer tatlı krizine girmelerim bile o tedavide yok oldu.kalp agrilarm minimize indi.bazi insanların tereddütu olabilir ama olmasın.agriniz varsa eğer tek adres olmalı.bu dünyaya sanki şifa dağıtmak için gelmiş mucizelerle dolu bir doktor.onca doktorun ameliyat dediği rahatsızlıklar da sonuç mu kesinlikle Mustafa bey ve ekibi.hersey için ve böyle güzel ekibe sahip doktoruma sonsuz minnettarim.ne kadar yazsam sizlere az 😌🤗

27 yaşındayım Londra’da yaşıyorum, 4 yıl önce hızlı ilerleyen MS teşhisi konuldu, sol kolumu ve bacağımı hareket etmekte zorlaniyordum. Londra’da doktorlar bu hastalığın ilerliyeceğini ve sağ tarafıma geçeceğini sonrada büyük ihtimal yatalak olacağımı söylediler. Sonra Mustafa bey ile tanıştım ve üç yıldır tedavi görüyorum. Londra’daki doktorların dediği gibi hastalığım ilerlemedi ve Mustafa bey sayesinde hastalığım durdu ve en son MR sonucunda hastalığımın iyiye gittiği tespit edildi. Kendimi çok iyi hissediyorum iyiki Mustafa beyle yollarımız karşılaşmış. Çünkü onun sayesinde halen hareket edebiliyorum.

Çocukluğumdan beri ciddi bir bahar alerjisi rahatsızlığı çekiyordum. Kullandığım tüm ilaçlara rağmen rahatsızlığım ilerliyor gerilemiyordu.O kadar ki ilaçları başlarda sadece bahar mevsiminde alıyordum ama zamanla bahar mevsimi dışındada alma gereği duydum böylelikle süre uzaya uzaya ilaçları yıl boyu almak zorunda kaldım . 39 yaşıma kadar bu durum böyle devam etti.Çünkü Dr lara göre alerjik rahatsızlıkların tedavisi yoktu. Yapılabilecek tek şey antihistaminik kullanmak ve alerji unsurlarından kendini muhafaza etmekti. Taki Mustafa bey’in bu soruna çözüm olabileceğini öğrenene kadar. Tabi öğrenir öğrenmez soluğu muayenehanede aldım çünkü artık o anlatılmaz sıkıntılara dayanabilecek gücüm yoktu. Gerekli tarama ve tetkikler sonucunda hemen tedaviye başladık. Daha ilk seansta bile oldukça faydasını gördüm.8 seans sonunda alerjiden eser kalmadı çok şükür. Mustafa Karakan ve Güler yüzlü ekibine çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

Merhaba ismim Fatih K. 1981 doğumlugum ankilozan spondilit rahatsızlığından dolayı çoğu hastahane ve doktor araştırdım ama tedavi edecek kimseyi bulamadım. Sadece ağrıları azaltıcak tedaviler önerildi. Dr Mustafa beyin muayenehanesiyle tanıştığımda bana ön görü olarak tedavi edilebileceğini söyledi fakat o kadar umudum yoktu ki hala tereddüt halinde bu ağrılı sürecten nasıl kurtulacagım dedim ve başladık, tedaviler devam ettikçe ağrılarım azaldı bir çok agrı kesiciler ve farklı ilaçlar kullanıyorken zamanla hepsini hayatımdan tek tek çıkarmaya başladım. Çok şükür 5 yıldır hiç bir trdavi ve ilacın faydası olmayan ağrılarımdan mustafa bey sayesinde kurtuldum. Dr mustafa beye ve tüm ekibine canı gönülden çok teşekkür ederim.

Oğlum(13) ilk yürümeye başladığından bu yana çok düşen bir çocukdu başını geç tutmuşdu.Sürekli yaralanıyordu. Çocuklarım ikiz dünyaya geldiler ve yeni doğan yoğun bakımda 15 gün kaldılar. Başarılı olamayacağını düşündüğü İçin grup sporları da yapmak istemiyordu. Mustafa hocaya gittiğimizde postür bozukluğu olduğunu söyledi. Tedavi sürecimizde düşmeleri bitti şimdi basketbol takımında oynuyor. Dersleri iyiydi şimdi Sosyal hayatı çok iyi. Düşmeleri bitince zayıfladı da. Mustafa Hocaya çok teşekkür ediyorum.

Kızım 13 yaşında Mustafa Hocaya götürdüğümde postür bozukluğu var dedi bedeni sağ doğru 3 cm kadar eğilmişti ilk tedavide düzeldi 6 yaşından bu yana korkuları vardı son zamanlarda halüsinasyonlar görüyordu nasıl anlatacağını bilemiyor insan Mustafa beyle paylaştığımda 2. Tedavimizde halüsinasyonları da bitti dersi anlama kapasitesi ve konsantrasyon süresi arttı sınav sonuçlarıda çok daha iyi. İyiki yollarımız kesişmiş Mustafa hocayla şükürler olsun.

33 yaşındayım 16 yıldır bel ağrılarım var bel fıtığı teşhisi konuldu, son 4 yıldır boyunumda ağrılarım var 4 tane sezaryen im son 1 yıldır çok kötü durumum kol çantamı tasiyamiyorum ve evimi supuremiyorum yerde oturup kalkamaz hale gelmiştim ve kardeşim sayesin de Mustafa hocayla tanıştım muayene oldum, 6 seans da tedavin biter dedi ama 3 seans da tedavim bitti enson kök hücre yapıldı. 40 gün oldu ve ben kendimi çok iyi hissediyorum teşekkürler Mustafa hocam Allah razı olsun

32 yaşındayım hatay’da yaşıyorum sol kalça kemiğimdeki ağrılardan dolayı uzun süre doktorlara gittim ilaçlar aldım faydası olmadı yürüyemez durumdaydım sonra internetten mustafa beyi buldum bana kök hücre tedavisi yaptı şu an iyiyim kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır beni bu ağrılardan kurtardı iyi ki tanımışım

Önceleri de kendini aralıkla hissettiren ama rahatsızlık vermeyen halk arasında bel fıtığı olarak bildiğimiz Lomber Disk Hernisi maalesef beni aşırı şekilde etkilemeye ve hayat kalitemi düşürmeye başlamıştı. Mesleğim gereği ameliyatlarda uzun süre ayakta kalmak zorunda olduğumdan işimi yapamayacak hale gelmiştim. Çekilen MR sonucunda L4-L5 ve L5-S1’de sinirlere belirğin şekilde baskı uygulayan fıtık vardı. Bazı doktor arkadaşlarımın ameliyat ısrarına rağmen tedavi olmayı ve bir zaman daha ameliyatısız şekilde devam etmeyi uygun gördüm. Ama yaşadığım sıkıntılar beni yine Mustafa hocayla görüşmeye itti. Sonuçta kendimi Mustafa hocanın kliniğinde buldum. Yapılan 2 seanslık tedavi ile ağrısız sızısız şekilde normal hayatıma döndüm.Elbette şifa Allahtandır. Ama bazı vesileler sizi gerçekten hayata bağlar. Dr. Mustafa KARAKAN beyefendiye ve muhteşem ekibe canı gönülden teşekkür ederim.