VEGA TEST(Yeni Nesil Gıda Duyarlılığı Testleri)

Img

Bedenimizi canlı bilgisayar sistemi gibi düşünürsek; her bir hücremiz, enerji ve vücudumuzun fonksiyonları ile ilgili bilgi taşımaktadır. Kaslarımızdaki bilgiler Applied (Uygulamalı) Kinezyoloji yöntemi ile tespit edilebilmektedir. Bedenimizin, biyokimyasal, biyofiziksel, enerjisel, zihinsel ve ruhsal boyutlarda gelişen fonksiyon bozukluklarının bilgilerinin kan yolu ile ile tespiti ise; “Vega” test ile yapılmaktadır.

Hastanın bedensel çalışma düzeni ve enerji durumuyla ilgili genel değerlendirmeler  “Vega” test ile ortaya konabilmektedir. Hastanın kendini subjektif değerlendirmesinden ziyade, bedenin kendisini nasıl hissettiğini objektif ve nümerik olarak belirlenmesinde yardımcı olur.

Gıda duyarlılığı yanında, gıda duyarlılığına neden olan barsak flora bozukluğu, barsak maya mantarı durumu, ağır metal birikimi, enzim yetersizliği ve hormonal dengesizlikler hakkında da bilgi verir.

Gıda duyarlılığı daha hassas olarak saptanmaktadır. Kişisel olarak beslenme ve tedavi önerileri yapılabilmektedir. "Vega" test yöntemi ile teshis konulan hastalara çok yönlü "kişiye özel" tedaviler uygulanabilmektedır.(bkz. Gıda duyarlılığı ve kronik hastalıklar)

“Vega” Test Uygulama Alanları:

Organ Fonksiyon Düzensizlikleri ve Bozuklukları

Hormonal Uyumsuzluk ve Düzensizlikler

Besinlere Karşı Alerji, İntolerans ve Duyarlılıklar

Gıda Sindiriminde kullanılan Enzim Eksiklikleri

Barsak Flora Bozuklukları

Zararlı Mantar, Parazitler, Virüsler ve Bakterilerin Tesbiti

Vitamin/Mineral Eksiklikleri

Ağır Metal Birikimleri

Operasyon Yerlerinden ve Diş Bozukluklarından Yansıyan Bozukluklar

Psikolojik Stres